Lojistik Haber Girişi : 01 Temmuz 2024 23:55

Arkas Holding Lojistik Grubu, global yatırımlarına Hindistan’ı da ekledi.

Arkas Holding Lojistik Grubu, global yatırımlarına Hindistan’ı da ekledi.

İki şirket arasındaki anlaşma, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arcas Göçmez, Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı Onur Göçmez, Fretlog Yönetici Ortağı Muharrem Dursun’un katıldığı imza töreni ile açıklandı.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arcas Göçmez, Hindistan’ın lojistik sektörü için önemine vurgu yaparak, “Hindistan 3.7 trilyon dolarlık GSMH ve 1.4 milyarı aşan nüfusuyla dünyanın en büyük beşinci ekonomisi. 20 yıldır ortalama yıllık yüzde 6’lık büyüme oranıyla dikkat çeken Hindistan’ın 2030’da dünyanın en büyük üçüncü, 2075’te ise en büyük ikinci ekonomisi olması bekleniyor. Küresel jeopolitikte kurulan koridorlar hep Hindistan ile Avrupa’yı ve ABD’yi bağlayabilme hedefine odaklı. 2000’de imzalanan Kuzey-Güney Koridoru, bu yıl imzalanan Hindistan-Ortadoğu- Avrupa Koridoru Hindistan’ın önemini ortaya koyuyor. Tüm bu çerçevede Hindistan’da olmak bize büyük bir güç katacak” açıklamasını yaptı.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.