Limanlar Haber Girişi : 09 Temmuz 2024 00:08

Ceyport Tekirdağ’da, Trakya Bölgesinin en önemli sıvı depolama terminali olan Ceyport Tekirdağ Likit Terminali hizmete başladı.

Ceyport Tekirdağ’da, Trakya Bölgesinin en önemli sıvı depolama terminali olan Ceyport Tekirdağ Likit Terminali hizmete başladı.

Türkiye’nin tren yolu bağlantılı en büyük intermodal limanı olan Ceyport Tekirdağ Limanı’nda, Trakya Bölgesi’nin en önemli kimyasal ve bitkisel yağ depolama terminali olan Ceyport Tekirdağ Likit Terminali hizmete başladı.

Bölge sanayisine önemli lojistik avantajlar sağlayan sıvı terminali, değişik kapasitelerde paslanmaz ve karbon çelik gövdeli tanklar ile toplam 70.000 metreküp depolama kapasitesine sahip. Rıhtımla bağlantılı 5 adet buhar ısıtmalı ve izoleli boru hatları ile direkt gemiden terminale ürün alınabilirken, 5 hattan toplam 1000 metreküp/saat yükleme ve boşaltma yapılabiliyor.

Uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilen Ceyport Tekirdağ Likit Terminali’nde; toplam 5 kantar ve 6 adet tanker dolum kolu ile 20 farklı ürün için 24 saat kesintisiz hizmet veriliyor.

20 farklı ürün için 7/24 hizmet

Ceyport Tekirdağ Likit Terminali’nde; toplam 5 kantar, 6 adet tanker dolum kolu ile 20 farklı ürün için 24 saat kesintisiz hizmet veriliyor.

Rıhtımla bağlantılı 5 adet boru hatları ile gemiden terminale direkt ürün alınabilirken, 5 hattan toplamda 2 veya 3 adeti kullanılarak 1.000 metreküp/saat yükleme ve boşaltma yapılabiliyor.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.