Karayolları Haber Girişi : 18 Kasım 2023 09:52

DKV Mobility, yakıt ve servis kartlarına, NFC çip teknolojisini yerleştirmeye başladı.

DKV Mobility, yakıt ve servis kartlarına, NFC çip teknolojisini yerleştirmeye başladı.

Yol üstü ödemeler ve çözümler konusunda Avrupa’nın şirketten şirkete hizmet veren lider mobilite platformu DKV Mobility, yakıt ve servis kartlarına, cihazların yakın mesafeden veri değişimi yapmasına olanak veren NFC (Near Field Communication - Yakın Alan İletişimi) çip teknolojisini yerleştirmeye başladı.

Bu teknoloji sayesinde DKV Mobility müşterileri ödemelerini temasa gerek kalmadan, sadece kartlarını cihaza yaklaştırarak yapabilecekler. Böylece sistem açık olmadığı takdirde de çipli kartlar işlem yapabilecek. Gerekli otorizasyon çip üzerinden sağlandığı için POS makinesinin sunucuyla bağlantı kuramaması halinde bile işlem yapılacak. Ayrıca çip teknolojisi sahtekârlıklara karşı korunmayı da artırıyor.

‘Geleceğin teknolojisine yatırım yaptık’

İlk çipli kartlar Hollanda’da uygulamaya girecek ve seçkin bir tedarikçi zincirinde kullanılabilecek. Bunun ardından diğer ülkeler ve diğer DKV Mobility kart ürünleri de çip teknolojisine geçecek.

Enerji ve Araç Hizmetleri Genel Müdürü Sven Mehringer yeni teknolojiyle ilgili olarak, “Gelecekte manyetik şeridin öneminin giderek azalacağını öngörüyoruz. Manyetik şeritten çip teknolojisine geçen DKV Mobility, bu şekilde dünyanın en büyük kredi kartı şirketlerinin kullandığı ve küresel olarak kabul görmüş geleceğin teknolojisine yatırım yapmış oluyor,” dedi.

Avrupa’da 50’den fazla ülkede 322 bin müşteri

DKV Mobility'nin yakıt ve servis kartları Avrupa’da 50’den fazla ülkede yaklaşık 322.000 müşteri tarafından kullanılıyor.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.