Denizcilik Haber Girişi : 01 Aralık 2022 22:25

MSC Cruises, MSC Seascape ile filosunu 21 gemiye çıkarıyor.

MSC Cruises, MSC Seascape ile filosunu 21 gemiye çıkarıyor.

MSC Cruises, İtalya'da inşa edilen en büyük yolcu gemisi olan eğlence dolu, çarpıcı yeni amiral gemisi MSC Seascape'i resmen teslim aldı. Teslimat, armatör ve aynı zamanda MSC Group'un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gianluigi Aponte'nin huzurunda gerçekleşti. Törende ayrıca MSC Cruises İcra Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, Fincantieri CEO'su Pierroberto Folgiero'nun yanı sıra diğer bölgesel ve yerel makamlar, önemli seyahat danışmanı ortakları ve medya da hazır bulundu. Yüzlerce yıllık denizcilik geleneklerine saygı duruşunda bulunulan törende Fincantieri'nin tersane müdürü Cristiano Bazzara, MSC Seascape Kaptanı Francesco Di Palma'ya, gemi daha önce yüzdürüldüğünde gövdeye ilk kez temas eden suyu içeren bir ampul takdim etti.

MSC Cruises İcra Kurulu Başkanı Gianni Onorato şunları söyledi: “MSC Seascape, modern filomuzu 21 gemiye çıkaran bu yıl hizmete giren ikinci gemi. Seaside EVO sınıfının ikinci gemisi olması ve yenilikçi Seaside sınıfını tamamlaması nedeniyle onu filomuza katmaktan gurur duyuyoruz. Misafirleri denizle buluşturmayı amaçlayan MSC Seascape, misafirlerin açılış sezonunu geçireceği Karayipler'in güzel manzarasının keyfini çıkarmasına olanak tanıyan çok sayıda açık alan sunmaktadır. Geminin yaklaşık 13.000 m2 açık alana ve geniş bir sahil şeridine sahip özgün tasarımı, konukları Karayipler'e kaçmaya ve yolculuğun keyfini çıkarmaya davet ediyor.”

MSC Cruises'ın kendine özgü Avrupa stilini ve ihtişamını, 7 Aralık 2022 Çarşamba günü New York, Big Apple'da gerçekleşecek yıldızlarla dolu Adlandırma Töreni'nin ardından MSC Seascape, Karayipler'deki açılış sezonu için Miami'ye yelken açacak.

İkonik tasarımı, çok çeşitli özellikleri ve yaklaşık 13.000 m2'lik açık alanı ile gemi, özellikle bölgenin sıcak ve güneşli havası için çok uygun. MSC Seascape, MSC Cruises'ın filosuna giren ikinci Seaside EVO sınıfı gemi olacak ve MSC Seaside'ın 2017'de Miami'de hizmete girmesinden bu yana konukların Karayip yolculuğuna ilişkin beklentilerini yeniden tanımlayan son derece yenilikçi Seaside sınıfının dördüncü gemisi olacak. MSC Seascape, MSC Cruises’ın filoya katılan her yeni gemide konuklara gelişmiş bir deneyim sunma kararlılığının bir kanıtıdır. En son teknoloji ve tasarımın yanı sıra Seaside sınıfını özel kılan tüm favori özelliklerle MSC Seascape, misafirler için eşsiz bir gezi vaat ediyor.

Denizde Yeni Ufuklar

MSC Seascape, güzel tasarımı ve dinlenmek, yemek yemek ve eğlenmek için keyfini çıkarabileceğiniz etkileyici açık alanları aracılığıyla konukları denizle gerçek anlamda birleştiren sürükleyici bir deneyim sunacak. Öne çıkan önemli özelliklerden bazıları şunlardır:

• Denizde hız treninin nefes kesen heyecanını kişiselleştirilmiş bir DJ müzik deneyimiyle bir araya getiren heyecan verici bir eğlence yolculuğu olan yeni ROBOTRON da dahil olmak üzere, teknolojik olarak gelişmiş eğlence seçenekleri

• Etkileşimli öğeler içeren altı fantastik yeni yapım ve hayranlık uyandıran 98 saatlik özel eğlence

• 700 metrekarelik özel çocuk alanı ve 0-17 yaş arası için yeni tasarlanmış son teknoloji eğlence alanları

• 12 farklı türde suit ve balkonlu kamara içeren 2.270 kabin (tüm Seaside sınıfı gemilerde bulunan ikonik suitler dahil)

• "Al Fresco" ile yemek ve içmek için birçok seçenek sunan 11 restoran, 19 bar ve dinlenme salonu

• Muhteşem okyanus manzarasına sahip büyüleyici bir sonsuzluk havuzu da dahil olmak üzere altı yüzme havuzu

• Geminin ön tarafından nefes kesen okyanus manzarası ile yaklaşık 32.000 fit kare alana sahip MSC Cruises filosundaki en büyük ve en lüks MSC Yacht Club

• Konukları okyanusa yaklaştıran 1.772 fit uzunluğunda geniş sahil şeridi

• Güverte 16'da eşsiz bir deniz manzarasına sahip, cam zeminli muhteşem bir köprü

MSC Seascape, güneşli Karayipler'de Miami'den iki farklı 7 gecelik seyahat programı sunacak. İlki Bahamalar'daki Ocean Cay MSC Marine Reserve ve Nassau'ya, Porto Riko'daki San Juan'a ve Dominik Cumhuriyeti'ndeki Puerto Plata'ya uğrayacak olan Doğu Karayipler; ikincisi ise Bahamalar’daki Ocean Cay MSC Marine Reserve, Meksika'daki Cozumel, Cayman Adaları'ndaki George Town ve Jamaika'daki Ocho Rios'a uğrayacak olan Batı Karayipler rotaları.

En Son ve En Gelişmiş Çevre Teknolojisi

Gemi, gazı zararsız nitrojen ve suya dönüştürerek nitrojen oksit emisyonlarını yüzde 90'a kadar azaltmak için dört Wartsila 14V 46F motorunun her birinde seçici katalitik indirgeme sistemlerini içeren en son çevresel teknolojileri içerecek. MSC Seascape'in hibrit egzoz gazı temizleme sistemi, emisyonlarından kükürt oksitin yüzde 98'ini ortadan kaldıracak.

Karadaki çoğu atık su arıtma tesisinden daha yüksek arıtma standartlarına sahip sınıfının en iyisi atık su arıtma sistemleriyle donatılan gemi, aynı zamanda gelişmiş atık yönetim sistemleri, Amerika Birleşik Devletleri Sahil Güvenlik tarafından onaylanan balast suyu arıtma sistemleri, makine mahallerinden petrol sızıntısını önleme sistemleri ve ısı geri kazanım sistemlerinden enerji tasarrufu sağlayabilen LED aydınlatmaya kadar çeşitli etkili enerji verimliliği iyileştirmeleri de kapsayan en son teknolojiler ile donatılmıştır. Gemi, deniz canlıları üzerindeki potansiyel etkileri azaltmak ve izole etmek için su altından yayılan bir gürültü yönetim sistemine de sahip olacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.