Lojistik Haber Girişi : 23 Haziran 2024 11:26

Şanghay Ticaret Heyeti, İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret ederek önemli bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

Şanghay Ticaret Heyeti, İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret ederek önemli bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

Görüşmelerde, İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan “Sürdürülebilir Enerji Merkezi” kapsamında Şanghay ile iş birliği yapılabileceği belirtildi. Kemalpaşa Lojistik Merkezi üzerinden dağıtım ve lojistik projeleri geliştirme önerisi sunulurken, Çin’in İpekyolu projesi çerçevesinde İzmir ile Şanghay arasında lojistik iş birliğinin önemine değinildi.

Ziyarette, İzmir’deki serbest bölgelerin sayısının arttığı vurgulanarak, Çinli firmaların bu yeni serbest bölgelere yatırım yapabileceği ya da İzmirli ve Şanghaylı firmaların ortak yatırımlar geliştirebileceği ifade edildi. Fuar ziyaretlerinin iki şehir arasındaki ticari ilişkileri geliştireceği ve karşılıklı heyet organizasyonlarının yapılması gerektiği konusunda mutabakata varıldı.

İzmir ve Şanghay Arasında 11. Anlaşma

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, Şanghay Uluslararası Ticaretin Teşviki Konseyi (CCPIT) ile mevcut iş birliği anlaşmasını yenilemekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Bu anlaşmayla birlikte İzmir Ticaret Odası'nın Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki kurumlarla imzaladığı anlaşma sayısı 11'e yükseldi. Kızılgüneşler, Çin’in İzmir ve Türkiye için stratejik bir hedef pazar olduğunu vurguladı ve üyelerinin Çin pazarına açılmalarını desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.