Lojistik Haber Girişi : 10 Ocak 2023 23:40

Tüm kargoların takibini tek bir yerden sunan internet sitesi kargotakip.me, Türkiye’nin en popüler kargo şirketlerini açıkladı.

Analizin sonuçlarına göre en popüler kargo şirketi aylık 2 milyon 240 bin aranma sayısıyla Aras Kargo olurken yine Aras Holding markası olan Jetizz Kargo ise aylık 2 bin 900 aranma sayısıyla en az popüler kargo şirketi olarak verilere yansıyor. Aras Kargo’nun popülerliğini 1 milyon 830 bin aranmayla Yurtiçi Kargo ve PTT Kargo takip ediyor…

Aras Kargo Google’da olduğu gibi ziyaretçi sayısında da popüler

Similarweb verilerine göre Aras Kargo, Google arama sonuçlarında olan üstünlüğünü internet sitesi ziyaretçi sayısında da sürdürüyor. Aylık ortalama 10 milyon kez ziyaret edilen Aras Kargo’nun internet sitesini 8 milyon kez ziyaret edilen Yurtiçi Kargo’nun internet sitesi takip ediyor. En az ziyaretçiyi ise Jetizz’in internet sitesi alıyor.

Yeni kurulan firmalar da rekabetin içinde!

Nispeten yakın dönemde kurulmuş olan kargo firmaları Kolay Gelsin, Kargom Sende, Kargoist ve Sendeo da hızla popüler hale gelmiş görünüyor. Google arama sonuçlarına göre, Sendeo 14 bin 800, Kolay Gelsin 12 bin 100, Kargom Sende 9 bin 900, Kargoist 8 bin 100 kez sorgulandı.

Özellikle pandemi döneminde sektörün büyümesiyle kendi kargo şirketlerine yatırımı artıran Hepsiburada ve Trendyol’un kendileri gibi kargo iştirakleri de popüler. Trendyol Express Kargo ve HepsiJet aylık ortalama 135 bin kez sorgulanmış görünüyor.

Popülerlik bakımından güçlü olan yabancı markaların da en popüleri aylık 135 bin aranma sayısıyla UPS oluyor. Onu 110 bin aramayla DHL ve 49 bin 500 aramayla FedEx takip ediyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.