Lojistik Haber Girişi : 15 Ocak 2024 09:36

Türkiye, ABD'ye kurulacak olan 21 depo ile güçlü bir lojistik ağı oluşturarak bölgedeki ihracatını artırmayı hedefliyor.

Türkiye, ABD'ye kurulacak olan 21 depo ile güçlü bir lojistik ağı oluşturarak bölgedeki ihracatını artırmayı hedefliyor.

Bu cep depoları sayesinde süre ve maliyet açısından yüzde 20’lik bir tasarruf elde edilecek, bu da Türk ihracatçılarının ABD pazarındaki ürünlerini güvenli bir şekilde taşıma konusunda endişe yaşamamalarını sağlayacak.

Merkezi eyaletlerden biri olan Chicago ve New Jersey’de bulunan ana depoların yanı sıra kurulacak cep depolar, ABD’nin geniş coğrafyası üzerinde Türk ihracatçıları için sürekli bir lojistik akışı sağlama imkanı sunacak.

Bu depolama sistemi, Türkiye’nin uzak pazarlardaki etkinliğini artırmaya yönelik bir çaba sonucunda ortaya çıkmıştır. Kombine ulaşım sistemleri kullanılarak, ürünler hızlı bir şekilde pazardaki alıcılara ulaşacak.

Ortalama 24 ila 48 saat içinde nihai tüketicilere ulaşacak olan ürünler, ulaşım yoğunluğuna göre farklı araçlarla taşınacak.

Cep depoların kullanımı, Türk ihracatçılarına depolama, yükleme ve boşaltma işlemlerini tek bir noktadan gerçekleştirme avantajı sağlayacak.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.