Lojistik Haber Girişi : 03 Temmuz 2024 23:22

Uluslararası Nakliyeciler Derneği, lojistik sektörü temsilcilerine karbon miktarlarının düşürülmesi noktasında nasıl hareket edilmesi gerektiğini anlatacak.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği, lojistik sektörü temsilcilerine karbon miktarlarının düşürülmesi noktasında nasıl hareket edilmesi gerektiğini anlatacak.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği tarafından paylaşılan seminer duyurusu aşağıda yer almaktadır:


Yeşil lojistik, çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik prensiplerini lojistik süreçlerine entegre etme yaklaşımıdır. Bu yaklaşım, lojistik operasyonlarında enerji verimliliği, karbon ayak izinin azaltılması, atık yönetimi ve geri dönüşüm gibi çevresel etkilerin minimize edilmesini hedefler.

Avrupa Birliği, Avrupa Yeşil Mutabakatı (Europe Green Deal) kapsamında 2050 hedefi olan sıfır karbona ulaşmak için Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizmasını (SKDM) bazı sektörler için 2023 yılında devreye aldı. 1 Ocak 2026 tarihinde geçiş süresi sona ererek ihracatçı firmalara yeni yükümlülükler getirecek olan sistem için ihracat süreçlerinin parçası olan lojistik firmalarının da hazırlıklarını tamamlamaları gerekiyor.

Yeşil Lojistik alanında Derneğimizin işbirliği yaptığı INSPECCO Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. Akdeniz Bölge Müdürü Aycan Acet tarafından 4 Temmuz Perşembe günü saat 14:00’te “ Lojistik Sektöründe Yeşil Lojistik Devri” konulu seminer gerçekleştirilecek. Seminerde, lojistik sektörünün doğru karbon miktarının hesaplanması, AB Yeşil Mutabakatının hayata geçmesi sürecinde yasal olarak firmaların sorun yaşamaması ve karbon miktarlarının düşürülmesi noktasında nasıl hareket etmeleri gerekecekleri aktarılacak.

Seminere kayıt için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_ObIB5VjOSIaOiTnwUIONlg

 

 

 

Etiketler : und
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.