Sektörden Haber Girişi : 05 Ekim 2021 10:36

UTİKAD, 1 Ekim 2021 Cuma günü Diyarbakır Lojistik Merkezi (DLM) yetkilileri ile bir araya geldi.

UTİKAD, 1 Ekim 2021 Cuma günü Diyarbakır Lojistik Merkezi (DLM) yetkilileri ile bir araya geldi.

Toplantı başlangıcında Danışman Atilla Yıldıztekin, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Meral ile diğer yetkililer Diyarbakır Lojistik Merkezi (DLM) hakkında özet bilgiler verdiler ve 15 Ekim 2021 tarihinde merkezin inşaatı için ihaleye çıkılacağı bilgisini paylaştılar.

Diyarbakır Lojistik Merkezi çalışmalarının 2013 yılında başladığını, gerekli çalışmaların ve hazırlıkların tamamlanmasıyla ihaleye çıkılma aşamasına ulaşıldığını ifade eden Danışman Atilla Yıldıztekin; bu süreçte lojistikteki ve dünya ticaretindeki gelişmelerin çalışmalara yansıtıldığını ve DLM projesinin deneyimli bir proje ekibi tarafından hazırlanarak yetkili makamlarca onaylandığını belirtti.

UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, pandemi öncesi ve sonrası Türkiye ve dünyadaki ticaret ve lojistik faaliyetlerdeki güncel gelişmeleri aktardı ve UTİKAD tarafından daha önce yayınlanmış olan Eskişehir Hasanbey Lojistik Merkez Değerlendirme Raporu hakkında bilgi verdi.

UTİKAD’ın bölgeye ve DLM’ye ne tür katkıları olabileceği üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. DLM heyeti UTİKAD tarafından sunulan eğitim, bilgi ve deneyim aktarımı önerilerine teşekkür ederek, UTİKAD’ın desteğinin bölge ve kendileri için önemli olduğunu ifade ettiler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.