Lojistik Haber Girişi : 23 Ocak 2024 22:55

Vahap Seçer, başlattığı ‘Lojistik Merkezi’ inşaatını yerinde inceledi.

Vahap Seçer, başlattığı ‘Lojistik Merkezi’ inşaatını yerinde inceledi.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Seçer, bölgenin; karayolu bağlantı yollarının olması dolayısıyla lojistik merkezi için oldukça uygun olduğuna dikkat çekti. Seçer, “Daha önceki yerimizin fiziki koşulları çok kötüydü. Geçtiğimiz seçim çalışmalarında Nakliyeciler Sitesi’ni ziyaret etmiştim. Durumun vahametini gördüm ve burada o dönem Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı lojistik zirvesinde kürsüden bir söz vermiştim. O sözümü de yerine getirmenin gururunu yaşıyorum” dedi. Merkezin 76 bin 500 metrekare bir alan üzerine inşa edildiğini belirten Seçer, içerisinde ofis, sosyal tesis, banka, restoran ve mescit gibi alanların yer aldığını ifade etti. Seçer, “Ayrıca 181 tırlık park yerimiz var. Zemini de son derece sağlam. Fiziki koşulları gayet iyi ve güzel bir yer olacak” diye konuştu.

“Türkiye’de örnek olacak”

Mersin’in ticaret, tarım ve sanayi kenti olduğunu vurgulayan Seçer, “Mersin üretimin ve üretilen ürünlerin taşınmaya ihtiyacı olduğu bir bölge. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en büyük lojistik filosu burada. Belediye eli ile yapılmış modern bir tesis olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de örnek olacak. Araştırmalar sonucu arkadaşlarımıza oturduk bu projeyi çizdik, onların talepleri doğrultusunda yaptık. İhtiyaca cevap verecek, son derecede fonksiyonel bir yapı ortaya çıkmış oldu” ifadelerine yer verdi. Lojistik Merkezi’nin özellikle merkezde oluşan trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltacağını söyleyen Seçer, “Lojistik doğal olarak da araç demektir. Araç demek trafik yoğunluğu demektir. Biraz merkezin dışındayız, Tarsus merkez ve Mersin merkezin arasında bir bölgedeyiz. Tır-kamyon trafiğini de şehrin içine dâhil etmemiş oluyoruz. Yükünü alacak ya da yükünü boşaltacak araçların burada beklemesini sağlamış oluyoruz. Memleketimize ve nakliyeci esnafımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Büyükşehir’den nakliye komisyoncuları için tam donanımlı bir merkez: ‘Lojistik Merkezi’

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Akdeniz İlçesi Nacarlı Bölgesi’nde 76 bin 500 metrekare alan üzerinde inşaatı devam eden Lojistik Merkezi ve Tır Parkı, tamamlandığında komisyoncuların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bir merkez haline gelecek. Proje, araç filosu yoğun olduğu için ihtiyaca cevap veremeyen, şehir içerisinde kalması nedeniyle de trafik ve çevresel sorunlara neden olan Nakliyeciler Sitesi’nin, komisyoncular için yetersiz kalmasını ortadan kaldıracak. Lojistik Merkezi içerisinde, Mersin’de nakliye komisyonculuğu yapan 100 firmanın yer alacağı ofisler, mescit, market, restoran gibi ortak kullanıma ait sosyal tesisler, tır ve kamyonların park edeceği 181 araçlık tır parkı ve tır sahası içerisinde Servis Bakım Atölyeleri binası yer alacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından merkez mayıs ayında faaliyete geçecek.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.