Teslimat/ Filo Yönetimi Haber Girişi : 13 Eylül 2023 01:16

Yunan Vernicos Scafi'nin yeni dönemin başlangıcı olarak gördüğü römorkör göreve başladı.

Yunan Vernicos Scafi'nin yeni dönemin başlangıcı olarak gördüğü römorkör göreve başladı.

Med Marine’in Yunanistan merkezli römorkör ve kurtarma firması Vernicos Scafi’ye sattığı römorkör Vernicos Scafi III adını alarak Doğu Akdeniz’de petrol tankerlerine hizmet vermeye başladı.

Robert Allan’ın RAmparts 2500W tasarım serisi üzerine geliştirilen MED-2575 modeli, 70 ile 75 ton arası çekiş gücüne sahip.

Yeni dönemin işareti

Vernicos Scafi Direktörü Dimitris Vernicos daha önce yaptığı açıklamada, “Scafi Società di Navigazione S.p.A (Scafi) ile güçlerimizi birleştirdikten dört yıl sonra müşterilerimizin sürekli artan ihtiyaçlarını emniyetli bir şekilde karşılamak için ilk yeni inşa römorkörümüzü satın alıyoruz. Gelecekte de Yunanistan dışındaki projeler için de daha fazla römorkör sipariş edeceğiz. Bu satın alma yeni bir döneme geçişimizin de işareti” diye konuşmuştu.

25,20 metre uzunluğundaki MED-A2575, 12,00 metre genişliğinde ve 4,60 metre derinliğie sahip. Çekiş gücü 70 / 75 ton olan römorkör, 12 knots hızındadır ve yangın söndürme gücü  FİFİ - 1'dir.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.